![](https://static.wixstatic.com/media/705ec9_bb653e3534024283b0aee263a354ef49~mv2_d_2061_1289_s_2.jpg/v1/fill/w_147,h_92,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/705ec9_bb653e3534024283b0aee263a354ef49~mv2_d_2061_1289_s_2.jpg)
Ο Δήμος Μοσχάτου – Ταύρου και το Κέντρο Ενεργειακής Πολιτικής και Ανάπτυξης του Πανεπιστημίου Αθηνών, οργανώνουν στις 13 Νοεμβρίου 2019 ημερίδα με τίτλο «Πράσινη Ανάπτυξη για όλους». Η ημερίδα πραγματοποιείται στα πλαίσια της σύμβασης, που έχουν υπογράψει οι δύο φορείς με θέμα: « Διερεύνηση συμπεριφοράς καταναλωτών σε θέματα αποδοχής τεχνολογιών, αλλαγής καυσίμου και ανακύκλωσης αποβλήτων» και υπότιτλο «Εκμετάλλευση Ευρωπαϊκών προγραμμάτων σε θέματα προστασίας περιβάλλοντος και κυκλικής οικονομίας».
![](https://static.wixstatic.com/media/705ec9_0cf09da651614ea58ea3f92b4ffedcab~mv2_d_3175_4536_s_4_2.jpg/v1/fill/w_147,h_210,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/705ec9_0cf09da651614ea58ea3f92b4ffedcab~mv2_d_3175_4536_s_4_2.jpg)
Σκοπός της ημερίδας είναι η ενημέρωση των δημοτών Μοσχάτου-Ταύρου για τα οφέλη, που παρέχει η χρήση φυσικού αερίου στην οικία ή στον επαγγελματικό τους χώρο, αλλά και οι διευκολύνσεις, που δύναται να προσφέρουν εταιρείες παροχής και επαγγελματίες εγκαταστάσεων φυσικού αερίου σε δημότες.